If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Problémy kvůli "špatnému" Homefrontu

Po recenzích klesly akcie THQ o 20 procent.

Společnost THQ do své FPS Homefront hodně investovala a doufala, že bude mít také svou sérii, která bude konkurovat Call of Duty od Activision. Jenže pak přišly první jen lehce nadprůměrné recenze vesměs kolem 6-7/10 (v té naší dostala hra od Michala Jonáše hodnocení 7/10, takže vůbec není špatná). A v posledních 24 hodinách klesly akcie THQ o 20 procent, což je opravdu hodně.

Není samozřejmě úplně jasné, proč se to stalo, ale analytici a každý s trošku selským rozumem musí vidět spojitost v těch ne zcela nadšených recenzích (rozumějte pod 8/10, což distributoři trochu podivně berou jako hranici úspěchu) Homefrontu. Průměrné hodnocení na Metacritic má Homefront v současnosti "jen" 71 procent. Po první vlně devítek a osmiček ještě před vydáním hry, o jejichž původu raději nespekulovat, a vedle nichž našich 7/10 minulý týden vypadalo jako úlet (jako rekordně nejnižší známka), si totiž hra od respektovaných médií nyní odnáší známky o třídu nižší. Britský Eurogamer včera dal 6/10, 1UP 67%, Game Informer 7/10, IGN 7/10 (dostat jen sedmičku od vždy mírného a nekritického IGN je zhruba ekvivalentem 5/10 jinde!), Destructoid 5/10 či Joystiq 5/10.

THQ se ovšem snaží své akcie chránit všemi silami. Jejich šéf Danny Bilson ještě před vydáním říkal, že Homefront je jejich nejpředobjednávanější hrou v historii, což by mohlo naznačovat, že by prodeje nemusely být úplně malé. Navíc tvrdí, že počet lidí, kteří se začali připojovat na jejich online servery, předčil jejich očekávání a musí kapacitu navyšovat. Hra využívá dedikované servery jednak pro PC verzi, ale také pro konzolové verze.

Společnost THQ už dříve prozradila, že aby se jim vrátily investice do Homefrontu a aby se tato značka uchytila, musí prodat alespoň 2 miliony kopií. Názory analytiků z branže na to, zda těchto prodejů dosáhnou, se různí. Někteří ale poukazují na fakt, že Medal of Honor od EA také neměl zpočátku úplně nadšené recenze, je v singlu velmi krátký a už se rebootu známé FPS série prodalo 5 milionů kusů. Analytik Doug Creutz k tomu dnes říká: "Homefront určitě zklamal, co se týče kvality a to se nejspíš podepíše na tom, že nebude ta hra obrovským hitem, ale jen decentně prodávaným titulem. Přesto by 2 miliony kusů určitě měla prodat."

Nový příběhový trailer z Homefront
Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments