If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

THQ se nelíbí známky z recenzí

Red Faction Battlegrounds zklamalo.

Pokud se zrovna daří, chlubí se průměrným skóre z Metacritic do oficiálních trailerů. Když někdy ne, nejraději by celé Metacritic, resp. systém hodnocení v recenzích zrušili. Tací jsou šéfové vydavatelů z druhé ligy.

"Hodnocení stáhnutelné minihry Red Faction Battlegrounds nás zklamaly," řekl ředitel THQ Lenny Brown v rozhovoru pro Joystiq. "Čekali jsme známky 7/10, ale dostali jen 4/10. Není to sice nejlepší hra všech dob, ale jsme přesvědčeni, že Battlegrounds mělo dostat sedmičku, už jen za to, že snaží o inovativní předvoj velké hry Red Faction Armageddon."

THQ tak znovu dokázali, jak pokřiveně vydavatelé vnímají hodnotící systém. Sedmička je pro ně ještě v pohodě, ale když vyfasují průměrných 5/10 nebo, nedej bože, nižší skóre, už se naštvou. Navíc v tomto konkrétním případě nesprávným směrem, když si svou zlost vybíjí na Metacritic, který prý "ovlivňuje herní průmysl špatným směrem". Ale tento server pouze sdružuje hodnocení, ale sám je neuděluje.

"Domnívám se, že herní média bohužel nezohledňují prodejní cenu do hodnocení. Nemůžete přece srovnávat pětiminutovou zábavu v minihře Battlegrounds (za pár dolarů) s několikahodinovou zábavou v Armageddonu (za pár desítek dolarů)," dodal šéf THQ a s tím už se dá souhlasit.

Současně přiznal, že chyba je i na jejich straně, když smyslu této minihry špatně sdělili veřejnosti i novinářům. Což si osobně nemyslím, protože např. prezentačka Battlegrounds na GamesComu byla každému srozumitelná a nikdo od této hry nečekal něco velkého než chvilkové arkádové povyražení.

15 minut hraní Red Faction Battlegrounds
Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments