Skip to main content

TimeSplitters 4 leda jako free-to-play, říká Crytek

Na hře nepracují, ale přemýšlí, co s ní.

Série TimeSplitters je u fanoušků dost oblíbená a Crytek stále přemýšlí, co s ní. O potencionální čtyřce se rozpovídal šéf Cryteku Cevat Yerli.

"Přál bych si, abychom na ní pracovali, to můžu potvrdit," prozradil na E3 v Los Angeles. "Očekávání jsou vysoká, ale musí proběhnout nějaká změna."

Problém s TimeSplitters je, že to není všeobecně příliš známá značka, kromě zarytých fanoušků. "Kdybychom udělali pokračování, nikdo by nebyl tak natěšený než pár fanoušků a bohužel nevíme, jak velká je fanouškovská komunita."

Rozhodně ale nechtějí, aby TimeSplitters 4 byli krabicovou hru. Což ostatně souhlasí s tím, co Crytek řekl už dříve - že do budoucna budou dělat pouze free-to-play hry. "I kdybychom chtěli krabicovou hru na konzole, nenašli bychom vydavatele. Tak to je a bylo tomu tak i předtím, než jsme koupili Free Radical." Právě tímto odkupem získali značku TimeSplitters.

Ostatně, bývalý šéf Free Radical se snažil nějakému vydavateli nápad na TimeSplitters 4 prodat, ale nikdo neměl zájem. "Dokonce i na CryEnginu a s Crytekem za zády by byl problém udat ji," říká Cevat Yerli.

TimeSplitters jsou podle něj ale jedna z nejzábavnějších multiplayerových her vůbec. A podle něj by se hodila na takovou službu jako je G-Face. Jako free-to-play titul.

G-Face je herní sociální síť, kterou Crytek vytvořil a na které poběží jejich první F2P titul Warface.

Read this next