If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Trackmania 2 si odnáší devítku

Kaňon prý neomzí a pořád překvapuje.

Minulý týden bez většího povyku vyšla Trackmania 2: Canyon. Kolegové z britského Eurogameru ji už stihli ohodnotit a přestože bývají přísní, neváhali vytáhnout z kapsy devítku.

Ačkoliv se prostředí změnilo a auta mají trochu jinou fyziku s pocitově těžším podvozkem, i nové Trackmanii prý zůstala ta ohromná zábavnost a chytlavost předchůdců, která nutí k dalším a dalším pokusům o vítězství nad soupeři. Smát se tu často budete i nad vlastními chybami, když o prvenství rozhodují i nepatrné drobnosti.

Panovaly určité obavy z monotónního kańonu a všech tratí na jedno brdo, ale na to prý dává zapomenout změna herní doby, kdy překážky zakryje temnota a musíte se přizpůsobit nové situaci na závodišti. "Trackmania 2 představuje výzvu a nepřestává vás něčím překvapovat," vyzdvihli kolegové z Velké Británie, čemuž pomáhají i různé nastavení na serveru.

Není se co divit, k šedesáti oficiálním tratím v singleplayeru rozdělených do pěti úrovní s rostoucí obtížností přibývají tisíce uživatelských tratí s nekonečnou pestrostí. Pochvalu si vysloužilo okamžité připojení pro zahájení hraní.

Trackmania 2: Canyon stojí 20 eur (500 Kč) a dá se pořídít digitální distribucí jen z oficiálního e-shopu výrobce. Překvapením budiž, že hra je lokalizována do češtiny. Ti, kdo doufají v její nahození na Steam, se asi načekají, protože Nadeo se snaží tlačit svou vlastní komunitu ManiaPlanet. A krabicová verze je zatím ve hvězdách, ačkoli by ji Playman časem rád udělal.

Startovní trailer
Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments