If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Třetí Left 4 Dead se jmenuje Back 4 Blood a tady se poprvé ukázalo

Detaily i termíny.

Déle než rok a půl po prvotním ohlášení konečně nastala ta pravá chvíle pro představení Back 4 Blood. Té zombie survival co-op akce od Turtle Rock Studios, mnoha tvůrců z původního týmu Left 4 Dead (či neúspěšného Evolve), jen ji prostě nemohou nazvat třetím dílem kvůli právům a nové spolupráci s Warner Bros.

Ti si věří natolik, že rovnou oznámili i datum vydání - 22. června 2021 pro PC (Steam / Epic), staré i nové konzole.

Předcházet tomu bude uzavřená alfa již 17. prosince letošního roku, praví homepage.

Základ hratelnosti zůstane prakticky stejný co dříve - čili skupina čtyř přeživších (živí hráči či počítačem řízené postavy) bojuje s hordami zombíků a jinými monstry ve vypjaté atmosféře.

Jakýsi ďábelský červ totiž přeměnil lidi v nemrtvé nebo ostatní infikoval a rozpoutal apokalypsu s nepopsatelnými událostmi, ve které jde o osud lidstva. Chybět nemohou těžké zbraně, baseballové pálky, granáty, bezpečné úkryty a grafiti na stěnách.

Nicméně Chris Ashton, zástupce tvůrců, na The Game Awards slíbil, že vše bude mnohem větší, pestřejší a zábavnější. Krom toho má být obsahu více než minule, čímž se myslí více ovladatelných postav či více misí.

Zkrátka přesně to, po čem fanoušci L4D dlouhá léta volali, aby se studio vrátilo ke svým kořenům. Prý se hodně myslelo na komunitu, které chce zapálený tým vyjít vstříc a uspokojit její přání.

Nebude to ovšem jen PvE, nýbrž i PvP mulťák až pro osm lidí, hovoří se v tiskovce.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments