If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Truck Driver z Plzně má datum vydání PC verze, nový trailer

+ exkluzivita Epicu a DLC mapa.

Bylo jen otázkou času, než si někdo všimne ohromné prodejnosti domácích sérií Euro Truck Simulator či American Truck Simulator a pokusí se je napodobit. Byť samozřejmě nešlo čekat, že hned bude okamžitě na jejich mnoho let budovaném rozsahu a kvalitě, jak prokázala docela tvrdá kritika dříve vypuštěné konzolové verze od komunity.

Paradoxem je, že tato přímá konkurence pro pražské SCS Software přichází i z České republiky. Vývojář a vydavatel SOEDESCO se sídlem v Holandsku má totiž vedle Rotterdamu od roku 2019 i druhé interní studio v Plzni. Také proto mezi podporovanými jazyky nechybí čeština.

Pavel Šebor a spol. se ale příliš bát nemusí - i kvůli nově oznámené dohodě s Epicem, takže Truck Driver konečně pro PC bude už 27. května jeho exkluzivitou a spousta lidí se o něm tím pádem nemusí dozvědět, když na Steamu bude až někdy později (poslední updaty tam jsou z ledna).

Nový trailer z PC verze:

PC verzi připravují interní studia SOEDESCO (HW nároky zde), zatímco ty pro PS4, Xbox One a Switch vyšly už na podzim 2019-2020. Poté dostaly řadu patchů díky spolupráci se studiem Kokku, např. pro lepší model poškození, přepracovanou AI i aktualizaci enginu.

Chystá se také už DLC s novou mapou, ze které pochází tyto obrázky, z nichž máte uhádnout zasazení:

"Po svém otéci zdědíš kamion a rozhodneš se zariskovat a přestěhovat se do jiného města. Budeš si tu muset udělat jméno a získat respekt komunity místních. Je to na tobě. Jezdi otevřeným světem a spolupracuj s různými lidmi (od stavitele po dřevorubce) tak, že na tebe tvůj otce bude moct být hrdý. Staň se skvělým řidičem náklaďáku!"

  • Užívejte si zážitky řidiče náklaďáku se zaměřením na svou kariéru
  • S každou zakázkou budujte pevnější vztahy s místní komunitou
  • Upravujte si svůj vůz pomocí tuny součástek a předělejte si ho k obrazu svému
  • Projíždějte překrásnou krajinou a plně prozkoumatelnými městy
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments