If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrce Gears of War radí naštvanému tvůrci Fez: nemá si všímat haterů

Všechnu nenávist má směřovat do tvoření.

Phil Fish, tvůrce Fez, včera oznámil, že už na všechno kašle, odchází z herního průmyslu a ruší práci na Fez 2. Bylo to po hřejivé výměně na Twitteru s Marcusem "Annoyed Gamer" Beerem, který ho počastoval nepěknými slovíčky v podcastu Invisible Walls na GameTrailers.

Cliff Bleszinski, tvůrce Gears of War, se tedy rozhodl, že Philovi Fishovi poradí, jak se se vším tím hatem na internetu vypořádat. A napsal poměrně obsáhlý otevřený dopis tvůrci Fez.

Píše tam, že i on sám zažil na internetu spoustu nenávistných reakcí a mailů. Radí, že nad hatery se nejlépe vyhrává tím, že jste chytřejší, než oni a dokážete to. Cituje také Pierce Morgana, který na Twitter napsal: "Každý idiot, kterého dokážete intelektuálně převýšit, vám získá pětkrát tolik nových fanoušků a respekt."

"Klíčem je všechen ten hate absorbovat do obrovského fireballu motivace a pak všechnu tu energii dát do své práce a vytvořit něco, co vyhrává ceny a prodává miliony kusů," píše Cliff Bleszinski.

"Herním novinářům nic nedlužíš. Dlužíš dobrý produkt komunitě, což je něco, co doufám zase budeš dělat v blízké budoucnosti. Herní byznys potřebuje lidi jako jsi ty, kteří budou říkat od srdce, co si myslí, protože už mám dost PRkem schválených odpovědí. Už mě nebaví hry, které vypadají, že jsou schválené fokusovými skupinami a neschopnými manažery."

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles