If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrce Zaklínače říká, že se knihy prodávají kvůli hře hůře. Autor Metra: "Je to arogantní blbec."

FIGHT!

Tak nějak se ví, že je knižní autor Zaklínače, polský spisovatel Andrzej Sapkowski, tak trochu svůj. Pro server Vice poskytl další zajímavý rozhovor, kde se hodně rozčiloval a kromě jiného tvrdil, že hry jsou úspěšné na západě jen díky jeho knihám, ale že přesto kvůli hrám přichází o peníze z prodejů knížek.

"Díky mě jsou ty hry populární," říká. "Všechny mé překlady na západě, včetně anglického, byly vydány ještě před první hrou." Bohužel nemluví pravdu, první hra Zaklínač vyšla v říjnu 2007, zatímco první zaklínačská kniha Poslední přání vyšla v angličtině až v červnu 2007 (v USA bylo Poslední přání vydáno až v květnu 2008). Krev elfů vyšla v angličtině až v roce 2008.

Podle něj je více lidí, kteří si zahráli hru, protože znali knížky, než naopak. S tím ale příliš nesouhlasí autor Metro série, Dmitry Glukhovsky. Ruský spisovatel stojí za předlohou k hrám Metro.

"Myslím, že je naprosto mimo a že je to arogantní blbec," říká na slova svého kolegy z Polska. "Bez herní série by série Zaklínač nebyla nikdy ve světě tak populární jako je. Nejde jen o hráče, ale i o novináře a to, že se o Zaklínačovi mluví. Bez toho by zůstal východoevropským fenoménem a nikdy by se nedostal na západ. Totéž platí o mých Metro knihách."

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Witcher 2: Assassins of Kings

Xbox 360, PC

The Witcher 3: Wild Hunt

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

See 3 more

The Witcher: Rise of the White Wolf

PS3, Xbox 360

Zaklínaè

PC

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments