If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrci Duke Nukem chtějí pracovat na FPS Earth No More

Potřebují od vás ale peníze.

Studio 3D Realms stojící za původním Duke Nukem, které překvapivě stále existuje, ačkoli od roku 1996 nevydali žádnou novou hru (i když pracovali na Prey a Duke Nukem Forever, ale obě hry dokončilo jiné studio), chystá nový FPS projekt.

Jmenovat by se měl Earth No More a jak už název napovídá, půjde o postapokalyptickou střílečku z první osoby. Hra by měla být velkým AAA projektem pro PC, PS3 a X360. Jediný problém je, že na něj 3D Realms nemají peníze a tak potřebují finance od hráčů - chtějí hru vytvořit pomocí crowdsourcingu podobně jako projekty na Kickstarteru.

V tomto případě se ale nerozhodli použít Kickstarter, nýbrž podobný systém Gambitious. Není divu, když má v Gambitious čtvrtinový podíl Scott Miller, zakladatel studia 3D Realms.

Lidé stojící za Gambitious, což je web výhradně určena na financování videoher, Eurogameru prozradili, že 3D Realms bude pracovat na hře ve spolupráci s dalším tajemným vývojářským týmem. Mělo by jít o podobnou spolupráci, jakou mělo 3D Realms a Remedy, když vznikal Max Payne nebo v případě práce na Prey, kdy spolupracovali s Human Head.

Projekt zatím nebyl na Gambitious spuštěn, takže příliš mnoho dalších informací neexistuje. Zajímavé je, že o Earth No More se mluvilo poprvé už v roce 2007, kdy mělo na projektu pracovat finské studio Recoil Games a mělo kombinovat FPS střílečku s podobnými dialogovými scénami jako v Mass Effectu.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments