If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrci Metro: Last Light: procesor ve Wii U je "hrozně pomalý"

Takže Metro na Wii U asi nevyjde…

Vydavatel THQ už dříve řekl, že Metro: Last Light nebude vycházet na konzoli Wii U. A to i přesto, že se Metro objevilo v demo ukázce přímo od Nintenda, kde byl sestřih různých her. THQ v té době říkalo, že důvodem je, že se chtějí soustředit na platformy, které znají - tedy PS3, X360 a PC.

Spousta lidí měla za to, že je to také kvůli šetření peněz, protože vydavatel THQ je na tom finančně opravdu špatně a v současností shánějí investora, jinak budou muset čelit bankrotu. 4A Games, kteří Metro: Last Light vyvíjejí, ale udávají ještě jeden zajímavý důvod - verze na Wii U nebude, protože konzole nemá moc dobrý hardware.

"Wii U má hrozně pomalý procesor," prozradil technický šéf Oles Shishkovtsov v rozhovoru pro NowGamer.

Huw Beynon z 4A Games dodává: "Dívali jsme se na tu konzoli a říkali jsme si, že by to mělo být možné, ale museli bychom výrazně snížit vizuální kvalitu hry a proto jsme se rozhodli, že v tuto chvíli něco takového nemá cenu. Jde o věc, ke které se možná časem vrátíme, ale nemůžu nic slibovat."

Dodávají, že jenom vývoj verze pro Playstation 3 je pro ně dost namáhavý vzhledem k tomu, v jak malém týmu na hře dělají.

Comments