If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrci Minecraftu mohli být miliardáři, ale nechtěli

Mojang odolával nabídkám. I spoluzakladatel Facebooku je chtěl.

Všichni chtějí koupit společnost Mojang, ale její zakladatelé to vehementně odmítají.

Zakladatelé společnosti Markus "Notch" Persson, Carl Manneh a Jakob Porser v rozhovoru pro Reuters prozradili, že Mojang mělo nabídky na odkoupení prakticky "od všem velkých herních společností na světě".

"Už tak ale máme více peněz, než potřebujeme," říká Notch.

"Už tak si žijeme své sny. Kdybychom společnost prodali, dostali bychom obrovské množství peněz, ale potřebujeme je? V našem případě peníze na učtu máme a máme tolik, kolik nám stačí," říká další ze zakladatelů Mojangu Carl Manneh.

Ostatně podle nich právě to, že jsou nezávislí stojí za jejich úspěchem.

"Můžeme se rozhodnovat tak, že jdeme do místnosti a během 15 minut jsme hotoví," říká. Pokud se bude Minecraft prodávat v podobném tempu, za dva nebo za tři roky půjde o prodávanější hru než The Sims. Není tedy divu, že jedním z vážných zájemců bylo také EA, ale Notch už dříve řekl, že se s nimi sešli, ale nic z toho nevzešlo. "Já si budu dál kupovat jejich skvělé hry a oni si mohou kupovat ty naše," řekl už dříve.

Zájem o koupení Mojangu měl dokonce také zakladatel Napsteru a spoluzakladatel Facebooku Sean Parker. Dokonce vzal na palubě svého soukromého letadla trojici zakladatelů na párty v Londýně. Pokud jste viděli film Social Network, určitě tušíte, že to je strategie Seana Parkera jak ukázat nadšencům, co všechno dokáže ranec peněz. Majitelé Mojangu přesto jeho nabídku odmítli.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments