If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrci The Order: 1886 odkoupeni Facebookem

+ Mixer přejmenován na Facebook Gaming, větší kooperace s Microsoftem.

Před PS5 akcí sice někteří hlásali, jestli tam náhodou Sony neoznámí nástupce The Order: 1886, ale kdo je v obraze, tomu bylo jasné, že to moc nehrozí. Tahle dávná PS4 exkluzivita sice excelovala po technické stránce, ale hrála se špatně a měla špatné recenze.

Když studiu Ready at Dawn už u Sony pšenka nekvete a neudělá pro něj pokračování Jak and Daxter či God of War, dohodlo se raději s Facebookem, který ho nyní odkoupil. Pochlubil se tím na blogu.

Přivítal ho do rodiny svých studií, která budou tvořit další obsah primárně pro VR platformu Oculus Rift.

Ostatně Ready at Dawn právě toto živilo v posledních letech, viz Lone Echo, Echo Arena, Echo Combat či nadcházející Lone Echo II. Takže šance, že by vytvořilo pokračování The Order pro Sony, tímto prakticky zanikla.

Druhou velkou věcí týkající se Facebooku je, že se domluvil s Microsoftem na těsné spolupráci ohledně streamování her. Převzal i s komunitou streamerů jeho službu Mixer, která se přejmenuje na Facebook Gaming.

Tyto dvě firmy prý hodlají dále kooperovat například na integraci Project Cloud do Facebook Gaming a dalších projektech, vysvětlil xboxový boss Phil Spencer.

Díky této alianci tedy Sony a Google vyrostla silná konkurence. Analytiky je toto převzetí považováno za nejdůležitější událost Facebooku v herní oblasti od doby, než převzal Oculus. V minulosti koupil třeba domácí tvůrce Beat Sabre a jiná studia.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Order: 1886

PS4

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments