If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrce Braid srovnává XBLA a PSN

Microsoft je prý příliš konzervativní.

Vývojář indie hitu Braid prohlásil, že nezávislé hry na Xbox Live nejsou příliš dobré a že Sony je v tomto směru méně konzervativní, než Microsoft. I když je tak na Xbox Live mnohem jednodušší svoji hru dostat, Sony má tendence schvalovat riskantnější a umělečtější hry.

„Když se zamyslíte nad dopadem nezávislých her na celý herní průmysl, tak v tomto ohledu udělala Sony víc. A to díky jejich výběru nezávislých her – oni skutečně hledají hry, které jsou umělecké, nebo to jsou experimenty," řekl Jonathan Blow pro magazín Edge.

Blow dává za příklad Linger in Shadows – podle něj by Microsoft takovou hru nikdy nevydal. Na druhou stranu ale přiznává, že jakkoliv je Xbox Live Arcade konzervativnější než PSN, je to také mnohem větší trh, tudíž tam mají tvůrci větší šanci vydělat peníze.

Některé hry na Xbox Live Arcade jsou podle Blowa vyloženě špatné, ale najdou se samozřejmě i výjimky: „Super Meat Boy je pochopitelně velmi dobrá hra a zasloužila by si větší pozornost. Ale Live Arcade je součástí byrokratické mašinérie, která je součástí ještě větší byrokratické mašinérie a tak dále," posteskl si Blow.

Tagged With

Comments