If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrce Dead Rising nenávidí svou práci

Chce jít do časného důchodu.

Myslíte si, že dělat v herním průmyslu je med? Že děláte, co vás baví a dostáváte za to královské peníze? Pro někoho je to možná pravda, ale nikoliv pro legendu společnosti Capcom Keijiho Inafunea.

Keiji Inafune totiž v jednom z nedávných rozhovorů řekl, že svou práci nenávidí. Přitom jde o skutečně důležitého člověka v herním byznysu. Byl producentem takových her jako je Lost Planet, Dead Rising nebo Onimuscha. Jak ale v rozhovoru pro Excite Japan řekl, stres, který dohled nad těmito velkými tituly přináší, ho brzy pošle do předčasného důchodu. A nevypadalo to, že by si dělal legraci.

Když se ho zeptali, jestli má svou práci rád, řekl: "Je to naprostý opak! Svou práci nenávidím. Chci jít brzy do důchodu a už se nenervovat."

Právě proto, aby mohl jít brzy do důchodu, v současnosti pracuje tak hodně. Říká, že když se lidem bude jejich práce líbit, už se pak nemusí tolik snažit. Pak by mohl na hrách jako Dead Rising pouze externě spolupracovat a dostávat za to velké peníze. "Spousta tvůrců to tak dělá," řekl. "Já ale takový nejsem. Když se při vývoji dostaví problémy, stejně je zase hodně práce."

Keiji Inafune je vůbec trošku zvláštní a kontroverzní osoba. Není to tak dávno, co kritizoval celé japonské herní odvětví. Říkal, že brzy zkrachuje, pokud pořád budou dělat ty "hrůzostrašné hry". No, není divu, stačí se podívat na dnešní trailer z prvního Psycho DLC pro Dead Rising 2:

Dead Rising 2 - Psycho DLC trailer

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dead Rising 2

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments