If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrce Ultima diskutuje o dalším díle s EA

Mohla by vzniknout i Ultima Online 2.

Ultima byla v 80. a 90. letech obrovská herní značka, na kterou se ovšem už poněkud pozapomnělo. Snaží se to ale změnit její tvůrce Richard Garriott, který prý o případné další hře jedná s Electronic Arts.

V současnosti má totiž rozpracovanou hru, kterou si pracovně nazval Ultimate RPG, a ačkoli nejde o přímého pokračovatele známé série, Garriott podle jeho slov vyjednává na nejvyšších místech EA o tom, zda by hra přeci jen nemohla pod značkou Ultima vyjít (značku vlastní právě EA).

"V podstatě je to Ultima. Co dělá Ultimu Ultimou jsou principy designu. Věřím, že když si hráči k té hře sednou, i když je tam úplně nový svět, hned se v něm vyznají. Takže ať to dopadne s EA jakkoliv, i když se to nebude jmenovat Ultima, bude to alespoň duchovní nástupce," řekl Garriott pro Eurogamer.

Vyjednávání podle jeho slov neprobíhá příliš hladce. "Electronic Arts je velká společnost. Jsou tam lidé, kteří by milovali pracovat na další hře ze série Ultima," říká. "A pak jsou tam také lidé, kteří asi chtějí, aby šla Ultima jiným směrem nebo aby byla beze mě."

Richard Garriott o své nové hře moc neprozradil, ale jde o fantasy, i když možná ne tak úplně tradiční. Také je z izometrického pohledu, měla by být free-to-play a k dispozici by měla existovat také na několika mobilních platformách.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments