If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrci Bionic Commando v potížích

Na vině buď slabý odbyt či přílišný rozmach.

Když se zaměstnanci studia GRIN vrátili ze zasloužené dovolené, nečekaly je příjemné novinky. Některým bylo řečeno, že do kanceláří uprostřed Stockholmu se ani nemusejí obtěžovat chodit, jiní dostali výpověď rovnou. Reportuje to Gamasutra, odvolávající se na nejmenované zdroje blízké firmě.

GRIN se poslední dobou mohutně rozjeli, když během krátké doby vypustili tři velké tituly: Bionic Commando pro Capcom, Terminator: Salvation a Wanted: Weapons of Fate pro Warner Bros. Jejich odbyt byl ale zklamáním, když například Bionic Commando se v USA za první měsíc prodalo jen 27 tisíc kusů.

Současná vlna propouštění je již druhou v pořadí. Koncem května mělo padáka dostat přibližně 100 z celkových 200 zaměstnanců. V červnu pak následovalo úplné zavření poboček v Barceloně a Gothenburgu.

Zástupci GRIN zatím nechtějí tyto zvěsti oficiálně komentovat. Dá se tak pouze spekulovat, jestli se firma ocitla v potížích kvůli slabému zájmu o její jarní hry. Nebo zda za to může přehnaný rozmach, na nějž se nyní zřejmě nepodařilo navázat podepsáním smluv na další herní projekty, aby to uživilo všechny zainteresované vývojáře.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles