If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrci Sacred 2 zachráněni od bankrotu

Došlo k vytvoření nového studia.

Finančními potížemi zmítané německé studio Ascaron Entertainment, které má na svědomí kupř. aktuálně vydané multiplatformové RPG Sacred 2: Fallen Angel, je zachráněno. V těchto dnech totiž došlo k jejich odkoupení německým vydavatelem Kalypso Media a vytvoření zcela nového týmu s názvem Gaming Mind Studios. V něm má být 15 bývalých lidí z Ascaronu, ovšem Kalypso Media zde budou mít hlavní slovo.

Odkoupením krachujících Ascaron Entertainment získali v Kalypso Media většinu jimi držených licencí a akvizic, jako Port Royale, Darkstar One či The Patrician. Zajímavé ovšem je, že se v téhle souvislosti vůbec nemluví právě o Sacred…

Kalypso Media jsou němečtí vydavatelé, kteří se od svého vzniku roku 2006 neustále posunují vpřed. Pod jejich křídly lze už z dřívějška nalézt jiné německé vývojáře v Realmforge Studios a před dvěma lety došlo k expanzi na britské ostrovy, kde byla založena sesterská společnost. Od zformování dalšího vývojářského týmu si nyní slibují mnohem větší nezávislost při tvorbě her, přičemž už pro rok 2010 mají ve svém portfoliu nachystané čtyři nové tituly.

Tagged With

Comments