If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrci Titan Quest chtějí vaše peníze na Grim Dawn

Další Diablovka, která potřebuje vaši pomoc.

Líbil se vám Titan Quest? Vývojářský tým Crate Entertainment, který se skládá z bývalých lidí z Iron Lore, se rozhodli vytvořit jeho duchovního následovníka s názvem Grim Dawn. Jelikož ale na hru nemají žádného vydavatele a nechtějí hledat další investory, kteří budou mluvit do vývoje, rozhodli se využít Kickstarteru. Tedy peněz od svých fanoušků.

"Na hře pracujeme už dva roky. Děláme ho na vylepšeném enginu Iron Lore, tedy na stejné technologii, na které běžel také Titan Quest," vysvětlují na Kickstarteru. Léta sledovali odezvu fanoušků a komunity kolem Titan Quest a Grim Dawn má mít všechna vylepšení, které fandové požadovali.

Výsledná hra by měla vyjít na PC bez DRM ochrany a bude vydána se spoustou modovacích nástrojů. A co za své peníze získáte? Za 18 dolarů dostanete DRM free verzi hry, za 35 dolarů ji dostanete o něco dříve s několika in-game bonusy a soundtrackem a za 50 dolarů je sběratelská edice s PDF knihou o vzniku hry a problémech při zakládání nového studia. No, a když máte třeba 8000 dolarů, můžete s tvůrci vytvořit vlastní quest.

Fanoušci nemají hru celou zaplatit, vývojáři potřebují pouze 280 tisíc dolarů na dokončení. Upozorňují, že za tak málo peněz by nebylo možné hru rozsahu Grim Dawn vytvořit. Hru zatím platili ze svých vlastních peněz a pracovali zadarmo. Peníze od fanoušků chtějí použít ani ne tak pro sebe, jako spíše pro externí animátory a grafiky, kteří by měli se hrou pomoci.

Velice krátce po spuštění už mají nasbíráno 95 tisíc dolarů a do konce Kickstarter kampaně zbývá ještě 30 dní, takže se zdá, že je vše na dobré cestě.

Přispět můžete na této adrese, kde se můžete také podívat na první videa ze hry.

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments