If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Týmy a odměny v Battlefield 1943

Co nám prozradilo trio vývojářů?

Trojice vývojářů z DICE si včera odpoledne vyhradila hodinku pro čtenáře Eurogameru a vyjasnila některé z věcí ohledně Battlefieldu 1943.

Jeden z producentů, Patrick Liu, například poodhalil nově přidané týmy. "V původním BF1942 nic podobného nebylo," připomenul. "Teď ale budete moci tvořit skupiny buď předtím, než se přidáte do hry, anebo přímo za běhu."

"Přinese to s sebou možnost umisťovat na mapu vlajky, aby vaši spoluhráči věděli, kde bránit nebo útočit, a samozřejmě se budete moci domlouvat přes hlasovou komunikaci."

Co se trofejí a achievementů týče, autoři sami je považují spíš za férovou odměnu pro běžné hráče. Ti hardcoroví příznivci budou prý zápasit spíš o pohlednice a zvláštní karty, mezi kterými bude třeba ocenění pro nejlepší tým - tedy něco, co bez spolupráce ostatních sami nezískáte.

Na otázku, jak dlouho bude zhruba trvat odemknutí čtvrté mapy Coral Sea, jasnou odpověď samozřejmě položit nešlo. "Udělal jsem si bláznivý graf v Excelu a vyšlo mi, že by to nemělo trvat déle než dva týdny," odhadl ale producent Gordon Van Dyke.

Těšit se ale můžete i na nejrůznější ptákoviny: jízdu v sebevražedném džípu napěchovaném výbušninami, shazování bomb na letadla pod vámi, skok s parašutem a odstřelování nepřítel ještě ze vzduchu a zařezávání protivníků nožem při následném dosedání na zem.

Van Dyke také potvrdil, že ačkoliv se neplánuje demo, autoři mají přichystanou trial verzi, tedy zřejmě něco s omezenou platností nejspíš na nepřetržitou hru po několik dnů.

Battlefield 1943 vyjde letos v létě pro obě konzole, přičemž konkrétní datum bude známé již brzy, PC verze bude následovat v září.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles