If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čtyřmilionové The Last of Us 2 opanovalo celou Evropu, výčet rekordů

+ jednička v Británii druhý týden.

Bylo to jasné už z vyjádření předních českých obchodů před týdnem i jiných indicií, jako tiskovka domácí pobočky Sony.

Nyní je potvrzeno už i globálně, že The Last of Us 2 je nejrychleji prodávanou PS4 exkluzivitou všech dob, když se za úvodní tři dny prodaly 4 miliony kusů koncovým zákazníkům. To překonalo Spider-Mana (3,3 milionu) i God of War (3,1 milionu).

Pro Sony šlo o nejlepší start všech dob nejen v ČR, ale také ve Španělsku, Rusku i Slovensku. V Rusku šlo dokonce o největší premiéru jakékoli hry pro PlayStation, když předstihlo GTA5.

V Německu bylo The Last of Us 2 zatím největší premiérou roku 2020, dále to byla nejvíce předobjednávaná hra v Brazílii i celkově více objednávek v Evropě než Spider-Man.

Studio Naughty Dog poděkovalo všem fanouškům, bez nichž by tohoto milníku nebylo možné dosáhnout.

Nejnovější zprávy z Velké Británie uvádí, že hra zůstala jedničkou v tamní hitparádě krabicovek i v druhém týdnu od uvedení na trh.

Došlo k propadu zájmu o 80 procent, pro srovnání Uncharted 4 mělo toto na 78 procentech, ale to bylo před mnoha lety, kdy ještě digitál nebyl tak silný jako dnes.

Zajímavé jinak je, že příchod dvojky zvednul zájem i o remasterovanou verzi jedničky. Jiná novinka z minulého týdne, prý nečekaně povedená plošinovka SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated, debutovala na 3. pozici. Kompletní pořadí zde.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Last of Us: Part 2

PS4

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments