If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Assassins Creed Odyssey - první oficiální trailer a báječných 8 minut hraní

+ UPDATE o popisek, brzký termín, obrázky, edice...

UPDATE 23:30 - debutových 8 minut z hraní Assassins Creed Odyssey (Alza.cz) patří mezi to nejlepší, co lze na letošní E3 spatřit. Pobočka UbiSoft Quebec na něm pracovala minulé tři roky, takže nakonec rozhodně nejde jen o nějaký uspěchaný díl či pouhý datadisk, jak se zprvu zdálo.

Uvidíte ten jednoduchý výběr z dvou tří odpovědí v dialozích ("rebel zemřel / zachránil jsem ho"), ohromné bitvy stovek vojáků na pláži jak v nějakém Total War (můžete se zapojit, ale ani nemusíte, výsledek se prý dramaticky projeví na dalším vývoji), trochu jinou krajinu než v Egyptě, která je členitější, zelenější, s více skalnatým pobřežím, s pestřejšími a více evropskými městy ("západní filozofie", ne arabská), všudepřítomnými sochami řeckých bohů a s více kontrasty.

Ve hře budou přítomny románky s jinými postavami obojího pohlaví (ala Mass Effect), minotauři (fantasy prvky), pasáže z moderní doby, vícero konců (větvení příběhu) a jiné věci typické spíš pro RPG. Tohle totiž je žánrově epické RPG, čili velký odklon od původní myšlenky série. Tvůrci říkají, že poprvé v Assassinovi změní způsob vyprávění příběhu (všechny cutscény jsou jinak namluvené).

Další pohled poskytuje dlouhý vývojářský deníček, který se věnuje mj. i bitvám na lodích, a 45 minut ze souvislého hraní od Polygonu:

První oficiální screenshoty ve 4K:

AC Odyssey bude existovat ve strašně moc edicích, které vám obvykle zařídí třídenní náskok s přístupem ke hře, už od 2. října 2018 na PC/PS4/X1. Kupříkadu Spartan Edition (160 dolarů), Pantheon Collector's Edition (220 dolarů), Ultimate Edition (120 dolarů), Gold Edition (100 dolarů), Digital Deluxe Edition (80 dolarů):

UPDATE 23:00 - produktová stránka byla na obchodě UbiSoftu publikována v předstihu. V popisku se praví: "Napište si svou vlastní odyseu ve světě, který se neustále mění dle vašich rozhodnutí. Herní svět bude konstantně reagovat na každou vaši volbu. Prozkoumáte celé Řecko roku 431 před naším letopočtem, které je plné nečekaných setkání v přírodě i starodávných městech. Zapojíte se do epických bitev mezi Spartou a Aténami, kterých se zúčastní 150 vojáků na každé straně. Jindy budete nabírat posádku a přizpůsobíte si loď pro plavbu na otevřeném Egejském moři". Navíc se pár minut před odvysíláním na konferenci objevil první oficiální trailer, který je mnohem lepší, než se čekalo:

Původní článek 18:00 - Německý Amazon byl o pár hodin rychlejší než UbiSoft s večerní E3 konferencí.

Nahodil do databáze, že Assassins Creed Odyssey údajně vyjde už 5. října (i v Gold či Deluxe edici). Není moc důvod tomu nevěřit nebo proč by se pletl. Později tento termín potvrdil ještě uniklý deníček.

Tímto nezvyklým posunem o měsíc dříve, než je typický konec října či začátek listopadu, se zjevně snaží (jako všichni ostatní) vyhnout Red Dead Redemption 2, aneb i Assassin se ho zjevně bojí.

Budete si moci vybrat mezi předpřipravenou postavou muže a ženy (Alexios a Kassandra, viz uniklé obrázky), kteří sdílejí ten samý příběh. Obě mají vazby na první civilizaci, jež zjistíte při hraní. Mapa s malými ostrůvky se zdá být mnohem větší než Egypt, důraz je kladen na boje na lodi i na bitky s více postavami na scéně (na moři i na pevnině).

Podle uniklých 17 obrázků sice tento díl z Řecka vypadá jen jako přeskinované Origins, ale je dost pravděpodobné, že to většině lidí vůbec vadit nebude. A tahle datadisková povaha hry dřívějšímu příchodu na trh jedině přeje. Rovněž předčasně odkrytý obal + video o figurkách pro sběratele:

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments