If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Klidně to zatáhneme z vlastní kapsy, nabízí výrobce peníze i za krabicovky Cyberpunk 2077

+ speciální podmínky platí už také na Xboxu a nové varování na obchodě.

V nextgen bitvě mezi oběma výrobci konzolí se počítají i body za to, jak "správně" se reaguje na různé kauzy a zda tam je vidět prozákaznický přístup.

Sony včera udala trend ohledně vstřícnosti s vracením peněz všem za PS4 verzi Cyberpunk 2077. Na tahu byl tím pádem Microsoft, který také musel "něco" podniknout - ačkoli se ještě krátce předtím CEO polského studia Adam Kicinski pro Reuters zaklínal, že prý o ničem takovém nejednají.

Nicméně přeci jen přišlo i podobné oznámení od zákaznické podpory Xboxu. Hra ale z nabídky digitálního obchodu Microsoftu odstraněna nebyla ani nebude (na rozdíl od PlayStation Store). Jen tam byla přidána nezvyklá notička, že uživatelé mohou zažít problémy s výkonem na Xbox One, než je hra aktualizovaná, což vedle cenovky 60 dolarů působí podivně.

"Abychom se ujistili, že každý hráč dostává zažitek, jaký od Xboxu očekává, rozšiřujeme naši politiku ohledně vracení peněz, abychom byli schopni je v plné výši refundovat komukoli, kdo si zakoupil digitálku Cyberpunk 2077," píše se tam (nebude to prý takto v platnosti natrvalo).

Souběžně s tímto linkem ještě Microsoft omluvně a přátelsky dodal:

"Víme, že vývojáři z CD Projektu Red na vydání Cyberpunk 2077 tvrdě pracovali za extrémně složitých okolností. Zároveň si ale uvěomujeme, že někteří hráči nejsou spokojeni s tím, co momentálně dostávají na starších konzolích".

Na holičkách ale nezůstanou ani ti s krabicovkou, i když ji už otevřeli nebo hráli. Polské studio v dalším oficiálním avízu na Twitteru uvedlo, že jeho zájmem je, aby úplně každý zákazník, i s fyzickou verzí hry, měl nárok na vrácení peněz. Jen je potřeba poslat důkaz, například účtenku s fotkou krabice, na tu známou emailovou adresu helpmerefund@cdprojektred.com. Čas mají ovšem jen do 21. prosince, jedná se pouze o jednorázovou nabídku firmy, která se už nebude opakovat:

"Zadotujeme to klidně z vlastní kapsy, pokud to bude nutné."

Toto se netýká digitálek (všech verzí pro PC, PS4, Xbox), kde se má postupovat standardně dle pravidel toho kterého online obchodu.

Tagged With

Comments