If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Už se ruší i srpnové herní akce, náladu spraví charitativní Humble Conquer COVID-19

Quakecon a Gamescom.

Když Sony odpískala účast na únorovém PAX East s demem The Last of Us 2, mnozí tomu tehdy nerozuměli. Když byla teprve před pár týdny zrušena výstava E3 2020, bylo to už vnímáno jako vesměs pochopitelný krok.

A nikdo se asi nebude divit dalším reakcím na rychle se vyvíjející situaci, týkající se vzdálenější budoucnosti.

Bethesda dnes oznámila, že pro jistotu ruší letošní akci QuakeCon, která se obvykle koná začátkem srpna.

"Zatím sice není jasné, jestli ještě tou dobou bude koronavirus problémem, ale plánování všeho je potřeba řešit v předstihu. Aby byl QuakeCon úspěchem, museli bychom na něm pracovat s partnery, obchodníky, dobrovolníky a dalšími již nyní, což v tuto chvíli nelze."

Obdobné vyjádření dorazilo dnes z Kolína nad Rýnem od organizátorů Gamescomu. Ten se sice má konat až koncem srpna, avšak je vážně ohrožen též.

Během května se chtějí podle situace rozhodnout, zda proběhne tradiční veletrh pro stovky tisíc lidí z řad veřejnosti, jako tomu je v Německu každý rok, nebo jestli uspořádají pouze digitální událost, která bude vysílána přes internet (mnohem pravděpodobnější varianta).

Jinými slovy, ještě si nerezervujte letenky ani ubytování, protože vše se může změnit. Ale úplně Gamescom 2019 zrušen nebude, to slíbili, v nějaké formě se prý určitě uskuteční, ale možná bez návštěvníků na místě. Kdo už zaplatil vstupenky, budou mu případně peníze vráceny v plné výši.

Potěšit hráče v nelehké době se snaží alespoň THQ Nordic a jiní vydavatelé, kteří se zapojili do nové aktivity obchodu Humble Bundle.

Conquer COVID-19 je balíček, v němž za 28 eur obdržíte desítky převážně starších her a veškerý výtěžek půjde na charitu, doktorům či nemocnicím.

Za necelých osm stovek či více (dle vaší libosti) zde můžete získat třeba Darksiders II Deathinitive Edition, Sniper Elite 3, Europa Universalis IV, Tropico 4, Psychonauts, Agents of Mayhem a řadu bonusů, jako třeba knihy bez DRM.

Comments