If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Už víme, kdy vylezou recenze Red Dead Redemption 2

Co to vše znamená?

Včera odhalené stohodinové pracovní týdny končí, minimálně co se týče singleplayeru. V Rockstaru se teď pozornost upíná k hodnocení této veleočekávané akční pecky z Divokého západu.

Vedle některých interních záležitostí, které zde nemůžeme rozebírat, už bylo určeno, kdy recenze Red Dead Redemption 2 (Alza.cz) vylezou na zemský povrch, tedy aspoň ve světě.

Podle agregátoru recenzí Metacritic se tak stane přesně ve čtvrtek 25. října ve 4 ráno pacifického času. To znamená, že našeho času to bude ten samý den ve 13:00.

Patrné z toho jsou tři věci: načasování recenzí takto na den před premiéru hry na pultech (26. října) nabudí poslední váhající zákazníky. Přeci jen, tohle není GTA, takže si Rockstar nemohl dovolit spoléhat jen na verdikty později po vydání, nějakou výpomoc od předpokládaných pochvalných recenzí určitě potřebuje.

Značí to i fakt, že je výrobce velmi sebevědomý, že to dobře dopadne, když nechá hodnocení zveřejnit takto den před vydáním, v opačném případě by to mělo dost škodlivý efekt, ale to nejspíš nenastane.

A zatřetí, když je teď známo embargo na recenze, pravděpodobně už existují review-verze pro vybraná přední média v zahraničí. Ta tím pádem mají necelých deset dnů na to, aby RDR2 pořádně proklepla, což je u hry s takovým záběrem a rozlehlým světem více než potřeba, cokoli kratšího by nestačilo a bylo by to velmi uspěchané.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments