If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Už známe čtyři členy týmu z Mass Effect Andromeda

Cora! Liam! Peebee! A rapper Drake ověnčený několika cenami Grammy.

Mnozí si Mass Effect oblíbili jako sci-fi střílečku nebo jako dobrodružství, ve kterém jde o záchranu galaxie. Pro mě je největším lákadlem ta skupinka vesmírných kamarádů vaší postavy.

Když si vzpomenu na původní trilogii, okamžitě mě napadnou Mordin, Wrex, Legion a Liara nebo třeba to, jak rychle jsem opustil vesmírnou rasistku Ashley.

Nyní se podíváme kupředu na Mass Effect Andromeda - ve kteréžto hře poprvé najdete zcela novou soupisku parťáků. Nyní známe hrubé detaily o čtyřech nových postavách díky čerstvým informacím, které vyšly v posledních době.

Liam

Liam.

Liam, kolega z lidské rasy, je jedním ze dvou členů vašeho počátečního týmu. Stejně jako hlavní postava Ryder dorazil na Andromedu na palubě lidské archy Hyperion.

Bývalým povoláním je policista a nyní je členem týmu Pathfinder, jehož cílem je zajišťovat bezpečnost. Také má britský přízvuk.

V rámci reportáže z N7 Day ho Game Informer popsal jako „mladistvého nadšeného idealistu“, který je povětšinou v dobré náladě, ale umí se rychle naštvat.

Cora

Cora (vpravo), s Ryderem.

Druhým počátečním parťákem kromě Liama je Cora, rovněž člověk. Působí to jako záměrná snaha ze strany BioWare začít hru s četou ve stejném složení, jaké mělo lidské trio Shepard, Kaidan a Ashley z prvního dílu Mass Effect. Doufejme, že to nebude taková rasistka.

Přestože Cora vystupovala v několika trailerech, ještě jsme pořádně neviděli její tvář.

Z uniklého marketingového průzkumu z dubna 2015 vyplynulo, že Cora dokáže používat biotický štít.

Vlastně jsme si ani nebyli jistí tím, že se jmenuje Cora, dokud se o tom nezmínil dabér mužské verze Rydera Tom Taylorson v tomto tweetu:

Peebee

Peebee.

Peebee, členka rasy asari, se v marketingových materiálech a trailerech na hru objevuje pravidelně. Většinou se jí říká Peebee, ačkoliv je to jen přezdívka.

K vaší četě se přidá poté, co zkříží cesty s Ryderem v rané fázi příběhu, a s mimozemskou galaxií už má své zkušenosti.

Dorazila na Nexusu, nové ústřední vesmírné stanici ve stylu Citadely, který se na Andromedu vypravil ještě před čtyřmi archami.

Peebee, kterou materiály popisují jako samostatnou a rychle mluvící, opustila Nexus a vydala se cestovat na vlastní pěst. Stejně jako Liaru ji zajímají mimozemské civilizace.

Drack

Drack.

Krogana Dracka BioWare ještě oficiálně neoznámili, ale do potvrzení zbývá už jen krůček.

Nejenže výše uvedený únik marketingového průzkumu prozradil jeho jméno a označil ho za vašeho kroganského parťáka, ale Game Informer včera potvrdil existenci specifické mise určené konkrétně pro vašeho kroganského kámoše - aniž by zmínil jeho jméno. A takové mise se zpravidla točí kolem členů týmu.

Ačkoliv fanoušci Mass Effectu čekají, až Drack dostane své oficiální jméno, někteří nečekali a pojmenovali ho místo toho „Drake“, protože kdo by neměl rád toho odbojného kanadského rappera…

Když ale jeden trailer prozkoumáte obzvláště pečlivě, můžete na zlomek sekundy Dracka spatřit. Tady ho máte - za Ryderem spolu s Corou:

Drake, pardon - Drack má svou vlastní misi, ve které jde o loď plnou kroganů, jež musíte zachránit.

...a to není všechno

Čtyři členové jsou samozřejmě na kompletní soupisku příliš málo, ale BioWare zatím neprozradili, kolik parťáků bude ve hře celkem. Nejspíš to však bude méně než dosavadní rekord z Mass Effect 2, který čítal 10 postav (nebo 12 se všemi DLC).

Vývojáři řekli, že se zaměřují na menší, ale podrobnější soupisku parťáků, přičemž každá postava by měla mít víc dialogů, takže je budete moct poznat blíž. V Mass Effect 3 jich bylo šest (s DLC sedm). I ten nejméně užvaněný člen týmu z Andromedy toho podle všeho řekne víc než ta nejpropracovanější postava z ME3.

Kromě vaší čety víme, že pilot lodi Tempest je salarian.

BioWare prozradili, že jeden další člen týmu bude pocházet z jedné z několika myslících ras v Andromedě. Vsadili bychom se, že dostanete ještě jednoho turianského kámoše, aby na Tempestu, vaší nové lodi, mělo zastoupení všech pět ras z Mléčné dráhy.

Na druhou stranu jeden člen týmu byl ze hry během vývoje vyškrtnut, protože se až příliš podobal jedné z předchozích postav.

Vývojáři také nevyloučili, že nějakého parťáka vydají prostřednictvím DLC, ačkoliv nečekejte žádný podobný debakl jako s Mass Effect 3, kde bylo DLC pro první den přítomno již na disku. Pravděpodobně to spíš znamená jednoho dodatečného parťáka v samostatné sadě DLC misí ve stylu Mass Effect 3: Omega.

BioWare odhalí nové záběry ze hry na Game Awards 1. prosince - tehdy se nejspíš o vaší nové posádce dozvíme nějaké další podrobnosti.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments