If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ubisoft chce vytvořit japonské RPG

Něco na způsob Final Fantasy.

Ubisoft je dobře znám bohatostí žánrů, které v jeho dílnách vznikají. Ovšem je jeden, který je francouzské firmě takříkajíc cizí - klasické RPG. Věci by se však v budoucnu mohly změnit, také díky avizované snaze Ubisoftu více se prosadit na druhém největším herním trhu světa - v Japonsku.

V rozhovoru pro japonský mag Famitsu totiž Alain Corre z exekutivy Ubisoftu zmínil, že by se v příštím roce firma chtěla více angažovat na japonském trhu. A někdy v budoucnu právě pro tenhle region eventuálně vytvořit RPG na způsob Final Fantasy nebo Dragon Quest. Na podobné kvalitativní úrovni.

Prostě tradiční japonské RPG pro tradiční hráče, k čemuž by ovšem byla potřeba spolupráce s japonskými vývojáři. Koneckonců na podobné bázi už vzniká projekt Eden (kooperace s lidmi z Q Entertainment), hra poprvé představená na letošní E3, o níž se spekuluje jako o nástupci kultovního Rez.

Bylo by ovšem dobré připomenout, že odborná veřejnost se na JRPG dívá již poněkud skrze prsty s tím, že Japoncům tady ujíždí vlak a jejich hry už zhusta nejsou pro západní trh zajímavé. Neboť současná západní RPG produkce má být mnohem dál. A potom, že Japonci zase příliš nefandí titulům západní provenience, což by mohlo Ubisoftu ve finále přivodit nemalou nesnáz.

Tagged With

Comments