If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ubisoft má nové řešení na piráty

Mají k dispozici novou technologii.

Herní společnost Ubisoft vydala své výsledky za první kvartál a ukázalo se, že výdělky má o celých 51 procent menší. K důvodům, proč tomu tak je, se vyjádřil šéf Ubisoftu Yves Guillemot.

Říká, že největší vliv na tom má zpomalení prodejů hanheldu DS a pak také pirátství. A to zejména na DS, a také na PC. "Nintendo na tomto problému ale intenzivně pracuje a pirátství v Japonsku se jim už podařilo snížit," řekl k tomu Guillemot. "Teď se snaží snížit míru pirátství i v dalších zemích."

Ubisoft ostatně přestal vyrábět hry na PSP kvůli tomu, že je bylo možné do handheldu dostat i pirátsky (pokud jste měli starý firmware). Teď ovšem, pravděpodobně s příchodem nového PSPgo, už začínají uvažovat, že začnou produkovat hry i na tento přístroj.

Šéf Ubisoftu tvrdí, že pirátství na konzolích PS3, Wii a Xbox 360 je velmi malé. Přitom jak na Wii tak i na Xbox 360 se pirátské hry hrát dají, jediná konzole, která zatím veškerým snahám pirátů odolala, je Playstation 3.

A pak je tu PC. Tam je podle šéfa Ubisoftu pirátství hodně rozšířené, ale společnost už má na to nový plán. "Pracujeme na nástroji, který nám dovolí snížit míru pirátství na PC. Začneme s tím v novém roce, jedna hra tímto nástrojem bude opatřena nejspíš už tento rok."

Neřekl žádné bližší informace, ale s nejvyšší pravděpodobností se jedná o zcela novou protipirátskou ochranu.

Comments