If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

UbiSoft odpřísáhl Assassins Creed 3 PC na 30.10.

Ale nechce se mu řešit ovládání s myší.

Tanečky UbiSoftu okolo PC termínu každého dílu Assassins Creed jsou všeobecně dobře známé. Vždy slibuje souběžné uvedení hry na všech platformách, aby si pak pár týdnů před vydáním uvědomil, že vlastně počítačovou verzi o něco odkládá.

S tímto na vědomí se GameSpy zeptalo PR manažera distributora, jaké je datum PC verze Assassins Creed 3. "30. října 2012," odpověděl. "Ano, ale jaký je skutečný termín na PC? Můžete to říct a dívat se mi přitom do očí?" nenechali se kolegové odbýt. "Je to 30. října. Můžete se mě ptát, kolikrát chcete, a odpověď bude vždy stejná," odvětil mluvčí UbiSoftu (ale už nedodal, kdy dojde k odkladu a že vše vyřčené platí jen v tento moment :)

Co ale hráče na počítačích určitě nepotěší, je neochota výrobce zabývat se ovládáním v konverzi. "Máme rádi PC, ale musí to být PC s připojeným ovladačem (gamepadem). Nehodláme investovat do vývoje ovládání na klávesnici a myši. Pokud chcete hrát PC verzi AC3, doporučujeme mít ovladač."

Minulé díly série Assassins Creed se na myši a klávesnici daly standardně ovládat, ale pokračování přichází s novým enginem Anvil Next a novými pohybovými mechanismy i animacemi např. po skákání po stromech, takže je možné, že by to vyžadovalo více práce.

Comments