If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ubisoft otevírá novou pobočku

Čtvrté kanadské studio na áčkové tituly.

UbiSoft v noci našeho času oznámil otevření nového studia a pobočky v Torontu. Po již zaběhnutých studiích v Montrealu, Quebecu a Vancouveru tedy půjde o jeho čtvrtý kanadský vývojářský dům.

Šéfem pobočky se stane zkušený veterán Yannis Mallat, který se před dvěma lety ujal vedení montrealského studia. Coby producent se podílel např. na novodobé sérii Prince of Persia.

A torontské studio se rozhodně nebude věnovat rodinným hrám nebo wiičkovým sportovním titulům, jako např. nedávno trademarkovanému Just Dance (pravděpodobně něčeho, co využije Balance Board).

Tisková zpráva uvádí, že studio bude pracovat výhradně na áčkových titulech a využije přitom již existující zázemí a rozvinutý místní filmový průmysl, což pro hráče může znamenat např. dokonalejší filmečky nebo obecně silnější vizuální stránku her.

UbiSoft hodlá postupně najmout na osm set zaměstnanců a sám do studia investuje přes $500 milionů kanadských dolarů. Velkou část výdajů, konkrétně $263 milionů, ale pokryje pronvicie formou investiční pobídky - tedy něčeho, co od české vlády mimochodem nedávno chtěl producent Star Wars.

Tagged With

Comments