If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

UbiSoft přetáhl šéfa tvůrců Battlefield 1

Veterán zakládá konkurenční studio.

Nenápadná, ale zásadní zpráva dorazila dnes večer ze Švédska. Jeden z největších veteránů tamní vývojářské scény mění dres a přechází ke konkurenci.

Patrick Bach, bývalý šéf studia EA DICE, kde se minulých 15 let osobně podílel nebo řídil týmy stojící za RalliSport Challenge 2, Battlefield Bad Company 1 a 2, Battlefield 3 a 4, Star Wars Battlefront, Mirrors Edge Catalyst a naposledy Battlefield 1 (Alza.cz), přešel do konkurenčního UbiSoftu.

A nejen to: otevírá ve Stockholmu nové studio francouzského výrobce, čímž bude přímo konkurovat svému předešlému zaměstnavateli a možná i přetahovat talenty - pro začátek najme sto lidí během příštích dvou let.

Znamená to tedy zřetelné oslabení série Battlefield do budoucna (příští velký díl ve 2018) a naopak posílení šancí filmové-licencované hry Avatar, se kterou bude jeho nová pobočka UbiSoftu pomáhat kolegům z taktéž švédských Massive.

Když Bach loni v listopadu odcházel z EA DICE, pouhých pár dnů po vypuštění BF1, zdůvodňoval to klasicky snahou strávit více času s rodinou. Ale jak vidno, možná za tím spíš byly nějaké neshody s vedením EA, jinak by jim asi půl roku poté nebudoval za rohem nového soupeře.

On sám to nyní vysvětluje tím, že zjistil naladění na stejnou vlnu se zástupci UbiSoftu, i sdílení těch samých hodnot, co se týče kreativního a praktického procesu výroby her. Od nového angažmá si slibuje plné využití svého potenciálu nějakými novými cestami.

"Abyste mohli vyrábět skvělé hry, potřebujete výborný tým, jasnou vizi, perfektní pracovní podmínky a firmu, která vás v těchto pilířích podporuje," uvedl Bach na blogu něco, co mezi řádky zní jako narážka na EA. Drahá švédská metropole je prý plná zkušených tvůrců (myslí tím kolegy z EA DICE?), vedle toho UbiSoft nabere ještě 200 dalších lidí v Malmö, čímž posílí svou přítomnost ve Skandinávii.

Celkem tak bude mít přes 10 tisíc zaměstnanců v třiceti pobočkách po celém světě, mezi něž se nedávno přidaly ty v Berlíně a Bordeaux. Závěrečné titulky ve hrách od UbiSoftu tak budou příště ještě o pět minut delší...

Comments