If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

UbiSoft reaguje na Assassins Creed Origins v 60fps

Možná...?

Pokud by se to náhodou povedlo, byl by to velký tahák k pořízení Xbox One X. Mít takovou hru v rozsáhlém otevřeném světě v 60 snímcích za vteřinu, ostatní konzole by mohly jen závidět.

UbiSoft zareagoval na nedávné spekulace o tom, že by Assassins Creed Origins (Alza.cz) možná mohl běžet v 1080p v 60 snímcích za vteřinu, namísto těch standardních a jistých 30fps. Vývojáři na tom prý mají momentálně dělat, ačkoli moc času už jim do vydání koncem října nezbývá.

"Zatím je příliš brzy na to, abychom znali definitivní odpověď na otázku ohledně framerate. Naším cílem je naplno využít hardware a nabídnout co nejlepší herní zážitek na každé platformě. Hra bude využívat dynamickou úpravu rozlišení, které se tedy bude průběžně měnit v závislosti na herní situaci, aby hráč měl hladký framerate a hezkou kvalitu obrazu ve všech herních situacích."

Jinými slovy, výrobce si zatím není jistý, jestli se mu to nakonec podaří nebo ne, a nechci cokoli slibovat, aby se to pak neobrátilo proti němu.

Druhá věta vyjádření každopádně naznačuje, že možná by mohl obětovat rozlišení, čili uměle ho snížit na nezvyklou úroveň, jen aby mohl navenek tvrdit, že Assassin šlape v 60 fps. Microsoft by to pak mohl použít v marketingové kampani na X1X, ačkoli pokud by byla kvalitu obrazu vyloženě hnusná oproti jiným verzím hry, autoři různých videosrovnání a technických rozborů by si toho jistě hned všimli.

Comments