If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ubisoft se soustředí na PS3 a X360

A na své nejlepší herní série.

Francouzská herní společnost - Ubisoft, hodlá jít ve stopách některých dalších firem jako je např. Take Two, a zaměří se nyní především na své hlavní a úspěšné herní série s tím, že by je chtěla vydávat zcela pravidelně. Ubisoft v téhle souvislosti také mluví o vytváření menšího počtu herních brandů, resp. sázce na jistotu, neboť poslední výsledky hospodaření nebyly takové, jaké si sami představovali.

Ubisoft hodlá ze svého portfolia zcela vypustit nízkoprofilové hry s tím, že zdroje pro tyto projekty budou převedeny na další rozvoj top sérií - jako je např. Assassin's Creed či Splinter Cell. Současně dojde k umenšení počtu licencovaných (např. filmových) her a ušetřené peníze Ubisoft znovu využije především na své vlastní frančízy.

Šéf Ubisoftu - Yves Guillemot, mluví dále o možné expanzi i v online sféře. A o využití potenciálu příchozích pohybových ovladačů od Sony a Microsoftu. Pro start obou periferií chystá firma nejedno herní překvapení.

Není zcela bez zajímavosti, že obrat z casual herní nabídky Ubisoftu zaznamenal dramatický propad - o nějakých 50%, takže firma prostě mění strategicky směr. Mimo jiné přestane v takové míře podporovat byznys na handheldu DS. Hlavním cílem se tedy aktuálně stávají AAA projekty pro platformy PS3 a X360, ovšem nakolik to je pro hardcore hráče dobré znamení naznačí až blízká budoucnost.

Tagged With

Comments