If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

UbiSoft vypnul servery pro 91 her, z PlayStation Now zase zmizí 56 her

+ naopak klasiky Bethesdy zdarma na Steamu.

Může to působit jako vysoké číslo, ale faktem je, že tyto opravdu staré hry už v multiplayeru dávno nikdo nehraje, takže provozování serverů jen zbytečně spotřebovávalo energii a techniky pro údržbu.

Jiná věc je s achievementy a trofejemi nějak vázanými na multiplayer, ty už nijak získat nepůjde, ani využít určité online služby v daných hrách.

UbiSoft oficiálně oznámil, že v průběhu uplynulého roku vypnul celkem 91 her.

Není tomu tak, že by se tak stalo u všech v jeden okamžik, nýbrž došlo k tomu průběžně během delšího období, aniž by si toho někdo nutně všiml.

Seznam her, kterých se to týká, je vypsán zde - například starších dílů Assassins Creed, Far Cry 2, Just Dance, Driver: San Francisco, Call of Juarez, Rainbow Six Lockdown a Vegas, Silent Hunter 3, Settlers 4 či World in Conflict.

K podobnému kroku přikročí také Sony a to během května, kdy z končící streamovací služby PlayStation Now vyhodí 56 titulů. Souvisí to samozřejmě s plánovaným červnovým restartem PS Plus do nové podoby. Seznam mizejících her, včetně Metal Gear Solid, najdete tady.

Opačně to v těchto dnech probíhá u Bethesdy - kvůli vypnutí služby Bethesda Launcher a přesunu všeho na Steam tam nahodila některé své zdarma dostupné tituly.

Týká se to třeba Wolfenstein: Enemy Territory, The Elder Scrolls Daggerfall či Arena a dalších titulů. Ovšem není to nějaká novinka, protože předtím to samé bylo dostupné přímo u Bethesdy:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments