If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ubisoft ruší papírové manuály u her

Prý chce šetřit přírodu.

Ubisoft čerstvě oznámil, že v rámci snahy o zlepšení životního prostředí zruší ve svých hrách papírové manuály. Tato změna se týká her od Ubisoftu na platformách PC, PlayStation 3 a Xbox 360. Papírové manuály nahradí jejich digitální verze. Poprvé se tak stane letos na Vánoce u titulu Shaun White Skateboarding.

President Ubisoftu pro Severní Ameriku, Laurent Detoc, k tomu řekl:

“Ekologicky přívětivé iniciativy jsou důležité pro globální komunity, a to, že v Ubisoftu začneme dělat čistě digitální manuály i na Xbox 360 a PS3, je nejnovějším příkladem snahy Ubisoftu o statut enviromentálně uvědomělé společnosti.”

Podle Ubisoftu mají být tyto elektronické manuály také “mnohem robustnější” a mají nabízet “více výhod”, včetně “snadnějšího a intuitivnějšího přístupu” k herním informacím.

Pro PC hry chystá Ubisoft ještě jeden zlepšovák a to sice ekologičtější krabice. Francouzský gigant totiž navázal spolupráci se společností Technimark, aby jim pomohla vyrábět ekologičtější obaly pro PC hry. Otázkou je, proč mají být tyto ekologičtější obaly pouze pro PC hry - těch se většinou prodá výrazně méně (obzvláště nyní, po slavné ubisoftí ochraně) než konzolových verzí. Proč tedy nejsou ekologičtější obaly i pro konzolové hry?

Zatímco snaha o ekologičtější provoz společnosti je jistě chvályhodná, nechce se nám věřit, že je to primární důvod Ubisoftu pro odstranění papírových manuálů. Ty totiž nejsou zdarma - tisk, obzvláště barevný, něco stojí a při nákladu několika milionů kusů se odstranění papírových verzí pozitivně promítne na finančním hospodaření firmy. Celá tato eko-iniciativa je jistě primárně poháněna čísly. Což určitě nevadí, když to ve výsledku prospěje životnímu prostředí.

Tagged With

Comments