If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Údajná cena a termín Wii U

Druhý pokus o tipovačku od německého Amazonu.

Váhání výrobců konzolí nebo her s oznámením jejich termínu a především ceny dělá vrásky na čele obchodníkům, kteří potřebují mít titul v nabídce a nabírat na něj předobjednávky co nejdéle. Z toho se pak rodí více či méně úspěšné odhady, podle toho, jak moc zkušený a zasvěcený je správce daného online-shopu.

Amazon nejprve minulý týden k nové konzoli Wii U nahodil nesmyslně nízkou cenu 199 liber (6000 Kč), aby se později omluvil, že šlo o chybu v hromadném emailu zákazníkům. Zmiňujeme to kvůli tomu, protože to úzce souvisí s dnešním druhým pokusem o nahození produktové stránky pro Wii U, kde už údaje vypadají důvěryhodněji.

Podle německého Amazonu se tak máme Wii U dočkat až 21. prosince, což by bylo později, než se čekalo (listopad). A má prý stát vysokých 400 eur (přes 10 tisíc korun). Nintendo to odmítlo jakkoli komentovat.

Obchod ale jedním dechem varuje, že "cena se ještě může o něco snížit". Jinými slovy, Amazon raději pro jistotu nastřelil vyšší cenu, která se pak dá vždycky snížit, za což ho předobjednávající neukamenují, než kdyby krátce před uvedením cenu pro již učiněné rezervace naopak zvýšil a mohl pak čelit reklamacím. Stejně tak by se asi nikdo z předobjednávajících nezlobil, pokud Wii U vyjde dřív než těsně před Vánocemi, na rozdíl od situace, pokud by se slibovalo něco, co se odloží.

Analytik Michael Pachter se nedávno nechal slyšet, že Nintendo by mělo Wii U prodávat za cenu nižší než v přepočtu 6000 Kč, jinak že podle jeho názoru nemá šanci na současném trhu uspět.

Videoblog-speciál o všech Wii U hrách od UbiSoftu
Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments