If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Údajné HW nároky Battlefield 4 z obchodu UbiSoftu?

Zaměstnanec EA je ale zpochybňuje.

Nejprve důležité varování, abyste vše brali s určitou rezervou. Zaměstnanec EA, který spravuje Origin, informace níže zpochybňuje. Podle jeho názoru se ještě o finálních hardwarových požadavcích ve studiu DICE nerozhodlo. Prý to je jen provizorní nástřel, pouze čerpající z Battlefieldu 3, opatřený pár drobnými úpravami. "Stránce UbiSoftu bych v tomto směru vůbec nevěřil," napsal na Reddit, aniž by čekal na schválení od PR manažera EA, který se tím stal trochu zbytečným.

Dnes se totiž na produktové stránce obchodu uPlay od UbiSoftu, který prodává i hry od EA, objevily hardwarové nároky sledovaného Battlefieldu 4. Na ně mnozí čekají vzhledem k tomu, že tato podzimní hra se stane jakýmsi novým benchmarkem, dalším Crysis, dle nějž budou nebo nebudou upgradovat svá PC, nebo případně půjdou do nextgen konzolí. Proto má podobná informace o HW požadavcích několik měsíců před uvedením začátkem listopadu cenu zlata.

Podle uPlay tedy Battlefield 4 má vyžadovat alespoň Windows Vista se Service Pack 1 (32bit), dvoujádrový procesor 2 GHz (např. Core 2 Duo 2,4 GHz nebo Athlon X2 2,7 GHz0, 2 GB paměti, 20 GB volného místa na disku, DirectX 10.1 kompatibilní grafickou kartu s 512 MB VRAM a zvukovku DX 9.0c kompatibilní.

Jako doporučenou sestavu online obchod UbiSoftu uvádí 64bitové Windows 7, čtyřjádrový procesor, 4 GB RAM, DirectX 11 grafickou kartu s 1 GB RAM jako Nvidia Geforce GTX 560 nebo ATI Radeon 6950.

Jak si každý může porovnat, jedná se o úplně stejné údaje jako u starého Battlefieldu 3. Citovaný zaměstanec Originu má proto nejspíš pravdu. Pokud by se totiž oficiální HW nároky za ty dva roky od předešlého dílu nijak nezměnily, mohly by posílit hlasy nazývající čtyřku pouhým datadiskem, což jistě EA nebudou chtít připustit a lehce je změní už jen kvůli tomu. Na druhou stranu, už mnohokrát se stalo, že obdobně "uniklé" HW nároky nakonec přesně odpovídaly těm finálním, takže není od věci je sledovat. Obrázek z obchodu UbiSoftu:

Comments