If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ukázané PS4 exkluzivity v první půlce 2018

Sony uklidňuje po kritice.

Kdo si minulé úterý huntoval zdraví a biorytmy do čtyř hodin ráno kvůli E3 konferenci Sony (záznam), byl často zklamán z absence překvapivých oznámení a dosti vzdálených termínů vydání.

Na Sony se tak snesla kritika, že letos na podzim toho moc mít nebude (pouze rozšíření Uncharted 4, Horizon Zero Dawn a Gran Turismo Sport s Knack 2), což je situace, která se opakuje prakticky každý rok. Nemusí to však nutně být problém, může to být klidně záměr, protože absenci PS4 exkluzivit supluje bohatá nadílka multiplatformních hitů od ostatních vydavatelů.

Šéf americké pobočky Shawn Layden (to je jediný vystupující na konferenci, který dohromady pronesl asi tak pět vět) se rozhodl na stížnosti zareagovat v rozhovoru s britským listem Telegraph:

"Taková je zkrátka povaha vývoje. Ty hry, které jsme na konferenci ukázali s datem vydání 2018, ty vyjdou v první půlce příštího roku. Nemyslím si proto, že bychom měli lineup na příštích 12 až 13 měsíců slabý."

Co tento výrok znamená? Že hry jako God of War, Detroit, Days Gone a Spider-man vyjdou v zimě či na jaře 2018, což je určitě příznivá zpráva. Nemluvě o dalších jako remake Shadow of the Colossus či konzolově exkluzivní Yakuza 6.

Pokud by se tato předpověď naplnila, byl by začátek příštího roku extra přeplněný, když si vezmete, že tam ještě bude Red Dead Redemption 2, pro PS4 s nějakým exkluzivním obsahem. Spíš lze tipovat God of War na únor 2018, Colossus na březen, RDR2 na květen a Spider-mana (dle mnohých nejvíce vyladěná hra na E3) na červen, zatímco Detroit a Days Gone podle našeho názoru sklouznou až do konce léta či podzimu.

Comments