If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Úložný prostor na pozice z PS3 her

Firmware 3.60 prý zamezí pirátství.

Vydávat časté aktualizace firmware pro PlayStation 3 a lákavostí nových funkcí přesvědčit uživatele, ať se nenakloní za hranu zákona. To je nová taktika Sony, kterou bojuje s pirátskou hrozbou.

Pouhý měsíc po 3.56 v noci na dnešek uvolnila update firmware 3.60, jehož hlavní novinkou je možnost umístit na internetové servery Sony až 150 MB dat. Ty lze zatím zaplácnout maximálně tisíci uloženými pozicemi z PS3 her coby zálohu, že se vám konzole rozbije nebo ji musíte přeformátovat nebo chcete-li pokračovat v hraní něčeho na jiné PS3.

Funkce Online Storage je však přístupná jen platícím uživatelům služby PlayStation Plus, která stojí přes tisíc korun za rok a jinak nabízí např. předčasný přístup k demům.

Známý hacker se po vydání firmware 3.60 nechal slyšet na Twitteru, že jeho cracknutí už nebude tak snadné, protože prý Sony používá jinou ochranu než dosud, kterou Geohot odhalil tzv. "mtldr" klíčem. Podle všeho prý hackeři budou muset najít novou bezpečnostní chybu, aby tento firmware dokázali obelstít, což může trvat velmi dlouho.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments