If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Únik o už jisté podpoře myši a klávesnice na Xbox One

Předčasně z Polska.

Inu, z dnešního dílu našeho seriálu s bilancováním roku jsme se toho od Microsoftu bohužel moc nedozvěděli, zato polská pobočka byla mnohem sdílnější. Aniž by asi úplně chtěla a aniž by to bylo v danou chvíli žádoucí...

V předčasně publikované tiskové zprávě přímo na oficiálních stránkách Microsoft.com zaznělo oznámení, že Xbox One bude nově kompatibilní s ovládacím příslušenstvím z počítačů, čímž se samozřejmě myslí klávesnice a myš pro snazší hraní her.

Týká se to jen modelů Xbox One S a Xbox One X (Alza.cz), aniž by bylo uvedeno, kdy přesně tento update má být k dispozici. Hráči si zkrátka budou moci svobodně vybrat, na čem se jim hraje nejlépe, protože každému vyhovuje něco jiného a zvlášť v cross-play FPS titulech dosud mohli mít PCčkáři výhodu v přesnějším míření než na gamepadu u konzole.

V polské zprávě padaly slova jako "nová dimenze hraní na konzoli" nebo "Xbox Master Race" v narážce na PC Master Race, vyplynulo ze screenshotu obrazovky od GamerPros. Nyní už je zmíněný článek raději odstraněn.

O možnosti hraní xboxových titulů s klávesnicí a myší se hovoří už delší dobu, ale dosud to nebylo něčím jistým, jen se vědělo, že v tomto směru provádí Microsoft různé experimenty a že to zvažuje.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments