If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Retro místnost od Microsoftu

S herními klasikami jako třeba Centipede.

U příležitosti veletrhu spotřební elektroniky - CES, vyjevil šéf Microsoftu - Steve Ballmer, úmysl s otevřením virtuálního univerza, jakési tematické Game Room, nabízející klasické retro herní kousky jako je třeba Centipede.

Má jít o pokus oslovit o nejširší herní veřejnost a to jak na PC, tak konzoli X360. Ona výše zmíněná "herní místnost" se totiž objeví na obou platformách, se vzájemným sdílením žebříčků s výsledky a seznamu přátel.

Microsoft přitom doufá, že v průběhu příštích tří let sem dokáže dostat cca tisícovku her (záměr je vydávat několik her každý týden), které budou posléze k zakoupení v ceně 240 - 400 MS bodů. Plánuje se dokonce možnost investice 40 MS bodů pro jednorázové herní povyražení, na způsob klasického vhození peněz do herního automatu.

Z video prezentace Game Room nápadu je zřejmé propojení s avatary, co tady budou fungovat jako virtuální návštěvníci herního komplexu s automaty, u kterých pak bude možné hrát vybranou retro hříčku. Trochu to připomíná konkurenční PS3 projekt Home, ovšem Game Room se zatím docela rozumně drží při zemi - tedy až na ty ceny:o)

Microsoft také oficiálně potvrdil to, o čem se mluvilo a spekulovalo už delší dobu. Project Natal se opravdu objeví na trhu koncem tohoto roku; uvidíme, nakolik tenhle nápad ovlivní zatím úspěšný X360 byznys. Ballmer totiž zmínil, že dosud se, v celosvětovém počítání, prodalo na 39 milionů kusů konzole Xbox 360.

Tagged With

Comments