If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Unikla vývojářská verze nového Xboxu a je asi pravá

Eurogameru to potvrdily zdroje z velkých studií.

Na jednom vývojářském fóru se objevily fotografie devkitu nového Xboxu od Microsoftu pod kódovým názvem Durango. Někdo se tento devkit - v podstatě PC s přesnými specifikacemi, které bude mít nová generace Xboxu - snažil prodat za 10 tisíc dolarů. Když pak britský Eurogamer poslal obrázky Duranga z fóra známým vývojářům pracujících na AAA hrách, kteří chtějí zůstat v anonymitě, potvrdili, že fotografie jsou pravé.

Vývojářská studia prý dostala devkit nového Xboxu už v únoru, aby mohli začít pracovat na hrách pro novou generaci konzole od Microsoftu.

Přesnou specifikaci devkitu nezná ani člověk, který se Durango snažil prodat. Podle všeho obsahuje procesor od Intelu a grafickou kartu s logem NVIDIA. Devkit obsahuje také 8 GB paměti a jde o 64bitový systém. Je třeba také upozornit, že devkity obvykle obsahují dvojnásobek paměti než výsledná konzole, aby bylo možné na ní provozovat různé programátorské toolkity a podobné věci. DaE, což je člověk snažící se Durango prodat, také říká, že procesor by měl být osmijádrový.

Zdroje z vývojářských studií Eurogameru potvrdily, že to o 64bitové konzoli je pravda, protože enginy postavené na DirectX 11 se pak dají jednoduše převést do 64bitového systému, aby běžely na nové konzoli.

Je zajímavé, že by Microsoft zvolil pro spolupráci na nové konzoli zrovna Intel a NVIDIA. Tyto dvě firmy s Microsoftem spolupracovaly na prvním Xboxu, ale MS si potom uvědomilo, jak je s nimi spolupráce nevýhodná a drahá a pro Xbox360 využili služeb IBM a ATI. Že by se tedy u nového Xboxu vrátili k původním partnerům?

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments