If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ekvivalent Xbox Live od Ubisoftu

Startuje služba UPlay pro PC hráče.

Na letošní E3 představená služba UPlay od společnosti Ubisoft, se již tento týden chystá na svou velkou premiéru. Spolu s očekávanou hrou Assassin's Creed II, která by tady mohla být takovým pomyslným předskokanem, jako vůbec první využívající a zároveň propagující UPlay.

UPlay má přitom ambice být jakousi alternativou konzolové služby Xbox Live, v tomhle případě jde ovšem o nápad cílený pouze na PC komunitu. Na hráče, kteří by z hraní her od Ubisoftu díky UPlay měli nějak profitovat, ziskem speciálních bodů a bonusů, na základě jednoduchého pravidla - čím více daný člověk hraje, tím více může (údajně) získat.

UPlay má přitom skrze několik svých kanálů - UShare, UWin, UHelp a UShop, nabídnout zákazníkům mj. další multimediální obsah, u něhož je určitě zajímavé, že bude přímou součástí každé hry. Nepůjde tedy o specifické rozhraní jako je tomu u výše citovaného Xbox Live.

Současně má jít o jakousi sociální síť uvnitř her od Ubisoftu, umožňující komunikaci mezi hráči a následné vytvoření herní komunity. Vedle Assassin's Creed II jsou dalšími dosud potvrzenými "kompatibilními" počiny Avatar a Splinter Cell: Conviction.

Tagged With

Comments