If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Úsměvné spekulace o letošním Call of Duty za první světové války

Jak snadno se mohou šířit fámy?

Na 99 procent se jedná o podvrh, ale proč se těsně před pálením čarodějnic trochu nepobavit? A zároveň tím varovat, ať tomu nevěříte, až si o tom pravděpodobně přečtete na jiných místech. Šíření různých fám a výmyslů, kterým pak lidé věří, je totiž na internetu strašně snadné.

Podle zprávy na sajtě BubbleNews se má letošní díl Call of Duty od Sledgehammeru jmenovat Patriots a vyjít 14. listopadu 2014 pouze pro PS4, X1 a PC, přičemž to poslední ostatně už předtím řekli sami Activision.

Dosud byl tento díl znám pod kódovým označením Blacksmith, což je údajně jedna z hlavních postav ve hře. Ta se má odehrávat za fiktivního průběhu první světové války (The Great War v letech 1914-1918) a mít v sobě více fantasy prvků, což prý znamená třeba výskyt hrdinů z minulých dílů CoD v alternativní realitě. Anonymní zdroj tvrdí, že kampaň má zabrat obvyklých šest hodin, což vykompenzují dvě další podkampaně a možnost průchodu v online co-opu, bez podpory splitscreenu.

Tak a teď ten drobný problém, proč tahle spekulace nezní moc věrohodně: působí na vás tento první, oficiálně uvolněný obrázek vojáka jako postava z 1. světové války? Další věc je, že ten samý web BubbleNews vloni hlásil, že Bethesda údajně ukazovala Fallout 4 na E3, což bylo později vyvráceno. Nehledě na to, že BubbleNews je pouze blogový systém s odměnami za shlédnuté stránky...

Nezbývá tedy než čekat do začátku května, kdy má být letošní díl Call of Duty ohlášen oficiální cestou, jak před pár dny slíbili tvůrci, kterým má být poprvé pouze studio Sledgehammer kutící hru s tříletým vývojovým cyklem.

Comments