If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Úspěšné hospodaření Activision Blizzard

A ohlášení pokračování her na rok 2010.

Třetí čtvrtletí tohoto roku, tedy kvartál končící měsícem září, byl pro Activison Blizzard výrazně úspěšnější, než stejné období roku 2008. Vysokým tržbám a zisku ve výši 15 milionů USD vděčí společnost mj. dvěma zbrusu novým herním příspěvkům na trhu, nesoucím jména Guitar Hero 5 a Marvel: Ultimate Alliance 2.

Šéf společnosti - Bobby Kotick, navíc zmínil, že Guitar Hero World Tour mělo být v úhrnném počítání všech svých vydaných verzí vůbec nejžádanější hrou v USA i v Evropě během prvních devíti měsíců tohoto roku! A že série Guitar Hero má být letos nejprodávanější third-party herní značkou v obou zmíněných regionech.

Nicméně nemáme zapomenout ani na příchozí DJ Hero, čímžto se plynule přesouváme do stávajícího kvartálu, v němž si Activision Blizzard hodně slibuje také od Tony Hawk: Ride a zejména od Call of Duty: Modern Warfare 2. V téhle souvislosti zbývá připomenout, že pro příští rok se plánují další díly v rámci zavedených značek jako je právě Call of Duty, Tony Hawk, Guitar Hero, či Spider-Man, který by mohl být provázaný s plánovaným čtvrtým filmovým dílem.

Na závěr snad jen poznámku, že podíl Activision Blizzard na herním trhu v USA vzrostl už na 13.3%. A pokud se soustředíme na jejich celkový podíl na herním trhu v USA a Evropě, dělá to zcela neuvěřitelných 12,3%. Akcionáři si jistě mohou mnout ruce (potažmo kapsy).

Tagged With

Comments