If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Úspěšné MMORPG Free Realms

S mikrotransakcemi jako platebním modelem.

Před pár lety převládal názor, že hry cílené pro trh v USA a Evropě nemohou fungovat způsobem, že by hraní bylo nabízeno zadarmo a potřebný finanční profit by následně generovaly herní mikrotransakce (nákup virtuálního oblečení, apod.).

Ovšem na příkladu MMORPG Free Realms od Sony Online Entertainment se ukazuje, že jde i tady o průchozí obchodní model. Model, který mají nyní mnozí chuť okamžitě následovat!

Free Realms bylo uvedeno na herní trh koncem dubna a již v polovině června mělo na 3 miliony registrovaných uživatelů. Tohle číslo se pak v těchto dnech přiblížilo další významné hranici - 5 milionům uživatelů, a nezdá se, že by zájem o MMORPG, spustitelné ve vašem prohlížeči, polevoval.

Zatím ale nebylo ozřejmeno, o nakolik úspěšný mikrotransakční obchodní model se vlastně jedná, tedy kolik jsou hráči ochotni za měsíc za nákup virtuálních propriet utratit.

Každopádně v souvislosti s Free Realms - viz oficiální stránka produktu, se také mluví o příchodu na konzoli PS3. A v souvislosti s celým tímhle žánrem padají predikce, že v roce 2013 budou příjmy v MMORPG ze 72% generovány z PC segmentu a zblých 28% z konzolí. Aktuálně přitom platí, že 33% herních tržeb v USA přichází jenom od lidí hrajících MMO.

Tagged With

Comments