If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Uvažování o Alpha Protocol 2

Některé nápady si schovají na příště.

Veřejně mluvit o pokračování, když ještě ani nevyšla základní hra, se stává módou. Výrobci tím pomáhají budovat hype okolo svého projektu, který je hned vnímán lépe, když se ví, že by z něj mohla vzniknout celá série. Korunu všemu nasazují novináři, kteří tyto zprávy někdy mylně interpretují jako hotovou věc.

Ředitel studií americké Segy takto nahlas uvažoval v podcastu 1UP: "Když sledujeme, jak různí lidé u nás v kanceláři hrají Alpha Protocol, přirozenou cestou se z toho rodí nápady pro eventuální Alpha Protocol 2."

A protože tato moderní špionážní akce s RPG prvky není zase tak vzdálena (letošní jaro), vývojáři na některé složitější náměty a zlepšováky odpovídají, že si je raději schovají do druhého dílu Alpha Protocol.

Není se co divit, tvůrci nyní pomalu končí s vymýcením celkově nahlášených 40 tisíc chyb ve hře. Přidávat něco většího nového by mohlo poškodit její mechanismy a betatest by musel jet od začátku.

Na každý pád Alpha Protocol 2 může dostat zelenou až tehdy, pokud se ujme jednička. Její kvalitu vloni interně kritizovala i Sony a možná proto došlo k několikero odkladům.

Comments