If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Uvažuje se o mikrotransakcích k WoW

Nebude se už muset platit měsíčně?

Onlinovka World of Warcraft si získala obrovskou popularitu i přes nepříliš příznivý fakt, že kvůli jejímu hraní musíte platit měsíční paušál. Každý měsíc vám odchází z účtu peníze, abyste mohli využívat servery, na kterých WoW běží a díky tomu Blizzard vydělává vskutku neuvěřitelné peníze. Desítky milionů měsíčně. Teď ale ředitel WoW trošku začíná uvažovat o změně platebního systému.

Tom Chilton řekl Videogameru, že jejich MMO by mohlo někdy v budoucnu používat mikroplatby. Což ovšem samozřejmě neznamená, že se tak stane. Je to pouze možnost.

"Rozhodně si myslím, že bychom mohli přejít na mikroplatby," řekl v rozhovoru. "Anarchy Online tak funguje dobře, takže je možné, že se touto cestou vydá i World of Warcraft, ale teď je složité říct, zda se touto cestou vydáme. Cokoliv bych řekl teď by mohlo za pět let vypadat dost stupidně."

K hraní Anarchy Online nemusíte platit měsíční poplatky, pokud souhlasíte s tím, že se vám ve hře budou objevovat reklamy. Jako ve skutečném světě se objevují prostě na billboardech v místech, kde se pohybuje hodně hráčů. Díky tomu hra získala mnohem víc hráčů, než by jich asi měla při klasických měsíčních poplatcích.

Existují ale i další modely mikroplateb – například že hráč musí zaplatit malé částky za každé spuštění hry nebo odehranou hodinu, což by pro mnoho hráčů, kteří nehrají tak často, mohlo vyjít levněji. Hardcore hráči by zase zvolili raději měsíční poplatek, který by je vyšel výhodněji.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles