Skip to main content

Už došlo i na SEGA. Hacknuta

Unikla hesla ze Sega Pass.

Hackeři mají další úlovek - společnost SEGA. Před několika hodinami rozeslali svým zákazníkům e-mail, kteří jsou registrovaní na Sega Pass, že zjistili "neautorizovaný přístup" do jejich databáze v posledních 24 hodinách a proto je nyní služba offline.

"Zjistili jsme, že ze Sega Pass zmizely některé e-mailové adresy zákazníků, data jejich narození a zašifrovaná hesla. Žádná hesla na Sega Pass nebyla uložena bez šifrování," píší v textu.

Také upozorňují, že neunikly žádné informace o platebních kartách, protože je nemají uloženy u sebe na serveru a využívají externí platební systémy.

SEGA resetovala všechna hesla uživatelů Sega Pass a doporučují, pokud používáte stejný login a heslo i na jiných službách, abyste si je pro jistotu změnili.

Zatím se neví, zda jde o další dílo hackerské skupiny říkající si LulzSec, ale před několika minutami dali na svůj Twitter zprávu: "Sego, kontaktujte nás. Chceme vám pomoct zničit hackery, kteří na vás zaútočili. Milujeme Dreamcast, ty lidi dostaneme!" LulzSec nicméně stojí za hacky serverů Bethesdy, Nintenda, Sony Pictures nebo CCP.

Read this next