If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Už došlo i na SEGA. Hacknuta

Unikla hesla ze Sega Pass.

Hackeři mají další úlovek - společnost SEGA. Před několika hodinami rozeslali svým zákazníkům e-mail, kteří jsou registrovaní na Sega Pass, že zjistili "neautorizovaný přístup" do jejich databáze v posledních 24 hodinách a proto je nyní služba offline.

"Zjistili jsme, že ze Sega Pass zmizely některé e-mailové adresy zákazníků, data jejich narození a zašifrovaná hesla. Žádná hesla na Sega Pass nebyla uložena bez šifrování," píší v textu.

Také upozorňují, že neunikly žádné informace o platebních kartách, protože je nemají uloženy u sebe na serveru a využívají externí platební systémy.

SEGA resetovala všechna hesla uživatelů Sega Pass a doporučují, pokud používáte stejný login a heslo i na jiných službách, abyste si je pro jistotu změnili.

Zatím se neví, zda jde o další dílo hackerské skupiny říkající si LulzSec, ale před několika minutami dali na svůj Twitter zprávu: "Sego, kontaktujte nás. Chceme vám pomoct zničit hackery, kteří na vás zaútočili. Milujeme Dreamcast, ty lidi dostaneme!" LulzSec nicméně stojí za hacky serverů Bethesdy, Nintenda, Sony Pictures nebo CCP.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments