If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Už nefunguje ani Xbox Live Marketplace

Soumrak digitální distribuce?

Nastává soumrak digitální distribuce her? Po obchodu PlayStation Store, které kvůli odcizení dat nefunguje déle než měsíc (a k hacknutí jiných služeb Sony teď dochází pomalu každý den, že už o nich ani nepíšeme), dnes přestala fungovat i obdobná služba pro majitele Xboxu 360 a PC. Ti si všimli, že z rozhraní tabulek Xbox Live Marketplace najednou záhadně zmizel obsah a že výpis kategorií je prázdný. Žádné přerušeníi provozu přitom nebylo dopředu ohlášeno.

Microsoft později ve vyjádření pro Eurogamer výpadek potvrdil: "Uživatelé mohou narazit na potíže s následujícími službami - procházení katalogu Indie Games na konzoli nebo přes Xbox.com, listování Games for Windows Live Marketplace na PC, konzoli X360 i Xbox.com."

Podle svých slov si je Microsoft vědom tohoto problému a pracuje na nápravě. Omlouvá se všem, kterých se to dotklo, a děkuje jim za trpělivost. Podle všeho to tedy nemá přímou souvislost s plánovaným updatem dashboardu X360, jak se zpočátku někteří domnívali.

Update 23:00 - provoz Marketplace z konzole byl obnoven, výpadek trval přibližně půlden. Návrat Xbox.com je prý na cestě.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments