If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Už se pracuje na Gran Turismo 6

Yamauchi vysvětluje, proč chce dokonalost.

Ještě ani nevyšla pětka, která by měla stihnout vydání do konce roku (podle webu Sony by k tomu mělo dojít 30. listopadu - snad jde už o konečné datum), ale podle všeho se už pracuje na šestce.

Zatímco Kazunori Yamauchi potvrdil, že GT5 už je v gold verzi a lisují se disky, prozradil také, že začali práci na Gran Turismo 6.

Když se ho totiž server Autoweek na SEMA, což je výstava aut, zeptal, zda se vítězné vozidlo Chevrolet Camaro 1969, které získalo cenu SEMA Gran Turismo Award, objeví v šestém GT, Kazunori Yamauchi prostě řekl: "Ano."

Později v rozhovoru se ho chytře reportér zeptal, zda už na šestce začali pracovat, na což Kazunori Yamauchi opět stručně odpověděl: "Jo." Pak tedy ještě dodal, že je příliš brzy na to, aby o GT6 mluvil. "Trvalo 2000 dní, než jsme dali všechny nápady do GT5. Je příliš brzy mluvit o GT6."

Mimochodem, Kazunori Yamauchi také vysvětlil, proč tak dlouho trvalo, než Gran Turismo 5 vyšlo. Kazunori Yamauchi totiž touží po dokonalosti.

"Chtěl jsem, aby ta hra byla dokonalá. První videohra, na které jsem dělal, bylo Motor Toon Grand Prix pro první Playstation. Dělali jsme na ní rok a půl a poslední tři měsíce, jak se blížilo datum vydání, jsme já a můj tým spali tři hodiny denně a snažili jsme se, abychom všechno stihli. Před koncem k nám přišli lidi ze Sony a řekli nám, že je ta hra dost dobrá na to, abychom ji vydali. V té době jsem byl asi dost mimo, unavený a také jsem si říkal, že je ta hra dost dobrá. Ale pak všechny ty věci, o kterých jsem si myslel, že nejsou úplně dokonalé, se nelíbily ani hráčům. Hrozně jsem pak toho litoval. Stalo se to na začátku mé kariéry a zařekl jsem se, že to už nikdy nezopakuji."

Comments